Ģimene un attiecības tajā. Psihologs Uldis Ozoliņš

Ģimene un attiecības tajā

Attiecības ģimenē ir sarežģīts process. Lai kā necenstos, dzīvojot mums nākas sastapties ar nepiepildītām vēlmēm un vajadzībām, mēdzam pieņemt pareizus un nepareizus lēmumus, dažreiz nākas padzīvot ilūzijās. Cilvēki sastopas ar ģimenes scenārijiem, pieņem noteiktas lomas, un mēs nekādi nevaram izbēgt  no krīzes situācijām. Tas, protams, ietekmē mūsu emocijas, domāšanu un uzvedību. No vienas puses - tas var būt sāpīgs process: pilns asarām, aizvainojumiem un vilšanām, bet no otras tas ir dabisks attīstības ceļš, tā ir iespēja nodzīvot piepildītu un skaistu dzīvi.

       Mūsu kopējais uzdevums būs izprast problēmas un grūtības ģimenes sistēmā, to rašanās iemeslus, mehānismus. Kopā centīsimies atrast jaunus risinājuma veidus, apzināties resursus, noskaidrot vajadzības, dzīves mērķus un uzdevumus.

       Par laimi, attiecību procesi ir labi izpētīti, tāpat katrs cilvēks var analizēt savu empīrisko pieredzi un izdarīt secinājumus.

       Grupas nodarbībā mēģināsim tuvāk apskatīt ģimenes attiecību modeļus, konfliktus, mijiedarbību starp pieaugušajiem, starp vecākiem un bērniem. Runāsim par problēmu cēloņiem, bērnu un pusaudžu uzvedības traucējumiem, disciplinēšanas iespējām. Apspriedīsim atšķirības starp funkcionālu un disfunkcionālu ģimeni.

 

Nodarbību vada Uldis Ozoliņš, psihologs

Dalībai 10eur, diviem - ģimenei- 18eur

Pieteikties: info@cza.lv, t.20239199

vai